Takımımız Ekim 2016'da Türkiye İhracatçılar Meclisinin İstanbul'daki kompleksinde Düzenlenen Shell Eco Marathon Türkiye yarışmasında birinciliği göğüsledi.

    Yeditepe Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu elektrikli araç takımı “YUEVT” ve araçları“Fluxus”, bu yıl 26 Haziran - 3 Temmuz tarihleri arasında İngiltere'nin Londra kentinde düzenlenen “Shell Eco-marathon 2016”da “Urban Concept Battery Electric” kategorisinde yarışmaya katılma hakkı kazanmış ve piste çıkmak için çalışmalarını hızlandırmıştır. Shell Eco-Marathon 2016'da mekanik, elektronik ve güvenlik kategorilerinden başarılı bir şekilde geçen az sayıda takımdan bir tanesi olma başarısını gösteren "YUEVT"in tasarladığı elektrik enerjisiyle çalışan “Fluxus” karbon emisyonu sıfır ve çevre dostu olması dikkat çekiyor.

    Shell Eco-Marathon etkinliği toplamda onbinlerce öğrencinin katıldığı bir etkinliktir. Dolayısıyla destek veren firmaların logolarının araç üstüne yapıştırılması ile birlikte, etkinliğin Türkiye’deki tanıtımı sırasında gerek basın-yayın organları, gerekse sosyal ağlardan yapılan tanıtımlar esnasında şirketler adına önemli bir reklam fırsatı doğmaktadır. Bu reklam fırsatı yarışma sırasında ise daha da genişleyerek uluslararası   alana taşınmaktadır.

    Destek olan şirketlere proje ilerledikçe geri dönüşler yapılacak, böylece durumdan haberdar olmaları sağlanacaktır. Bu şekilde projemize yardımcı olan şirketleri heycanımızı paylaşmayı ve yardımlarının sonucunda oluşan başarıya ortak etmeyi amaçlamaktayız.

 dl.jpg